Як правильно обрати побутовий лічильник води?

лічильники води

Норми споживання енергоресурсів, зокрема холодного і гарячого водопостачання, що діють сьогодні в Україні, суттєво завищені. Виходить, що споживач платить значно більше, ніж використовує. Усунути цю проблему можна тільки єдиним способом – встановити у себе в квартирі або приватному будинку водяні прилади обліку і платити вже за фактично використані кубометри води.

Познайомимося більш детально з тим, які лічильники води бувають, які з них є оптимальними для побутового використання. Це допоможе у виборі хорошого водоміра для вашого будинку.

Види лічильників води

лічильники води

Одна з основних класифікацій даних вимірювальних приладів заснована на їхньому принцип дії. Виділяють наступні види водяних лічильників:

  1. Тахометричні
  2. Вихрові
  3. Електромагнітні
  4. Ультразвукові

Кожен з них має свою сферу застосування, сильні і слабкі сторони. Так як вибрати лічильник води для квартири або приватного будинку, щоб він був надійним, недорогим, точним. Важливо звернути увагу і на особливості його підключення. У ряді випадків установка водяного лічильника може виконуватися тільки в одному положенні, що стане ключовим критерієм у процесі вибору.

Тахометричні

В механічних (тахометричних) лічильниках в якості робочого механізму використовується крильчатка або турбіна, встановлена ​​перпендикулярно руху робочого потоку. Такі лічильники можуть монтуватися на трубопроводи з умовним діаметром проходу до 50 мм для холодної води і 15-30 мм для гарячої. Працюють за простим принципом: чим вище тиск води, тим швидше обертається крильчатка або турбіна, і, відповідно, швидше змінюються показання на циферблаті.

Залежно від особливостей механізму роботи такі лічильники поділяють на:

  • Крильчасті
  • Турбінні
  • Комбіновані

Завдяки простій конструкції і невисокій ціні відмінним варіантом для квартири і дому є крильчасті лічильники. Серед недоліків таких лічильників слід зазначити інерційне обертання крильчатки після зупинки руху потоку води. Але на невеликих обсягах це не дуже впливає на загальний показник витрати.

Конструктивно розрізняють одноструменеві і багатоструменеві лічильники. Першими обладнана більшість квартир, вони працюють за рахунок того, що лопать крильчатки обертається під дією однієї струменя рідини. В другому випадку струмінь перед крильчаткою розділяється на кілька потоків і подається на кілька лопатей крильчатки відразу. Дана конструкція дозволяє зменшити тиск потоку і збалансувати крильчатку, що дає більш точні результати і подовжує термін служби лічильника.

turbinnij-lichilnik

Ще одним видом механічних лічильників являються турбінні лічильники. Вони мають конструкцію, де крильчатка замінена на турбіну, яка встановлена ​​не походу потоку, а перпендикулярно. Це дозволяє уникнути зайвих оборотів при сильному потоці води, що дає можливість точніше вимірювати витрати води. Турбінні лічильники особливо актуальні для підприємств.

Існують і комбіновані лічильники, які в одному компактному корпусі об’єднують три пристрої: об’ємний або крильчатий лічильник для малих витрат, турбінний лічильник для великих витрат і перемикаючий клапан з малою втратою тиску. Вони використовуються для вимірювання об’єму холодної питної або технічної води, витрата якої може змінюватися в дуже широких межах.

Залежно від місця розташування використовують сухохідні і мокрохідні механічні лічильники. В мокрохідних лічильниках крильчатка лічильника безпосередньо знаходиться в потоці рідини, що може негативно позначитись на терміні служби пристрою і вимагає додаткового фільтруючого елемента. В сухохідних конструкція відрізняється тим, що зчитувальні елементи не мають прямого контакту  водою. Інформація про обороти передається через магнітну муфту. Лічильник надійно захищений від вологи, що збільшує його термін служби.

Це основні різновиди механічних водомірів, тобто енергонезалежних. Для їхньої роботи не потрібно ніяких сторонніх джерел енергії. Такі прилади недорогі, прості в конструктивному плані, мають незначну похибку показань. Ще одна дуже вагома перевага полягає в тому, що можна повірити лічильник води на дому, без демонтажу і транспортування в лабораторію. Це суттєво економить час і кошти.

Але роздумуючи над тим, який лічильник води обрати, слід звернути увагу і на його недоліки:

  • зношуваність лопатей
  • висока чутливість до домішок, механічних включень, які можуть бути присутніми у воді;
  • вплив магнітного поля на показання;
  • відсутність можливості зафіксувати миттєву витрату;
  • наявність рухомих елементів: підвищують опір і за статистикою найчастіше виходять з ладу.

Але, якщо вибрати лічильник від хорошого виробника, поставити на вході в прилад найпростіший сітчастий фільтр, то він прослужить понад 10 років.

Вихрові

vihrevij-lichilnik

Особливість таких лічильників води – наявність у корпусі обтічного тіла, що робить перешкоду на шляху потоку. За ним встановлений датчик підвищеної чутливості, що реагує на найменші коливання середовища. При певній швидкості води утворюються вихори із зонами низького і високого тиску. Частота їхньої появи безпосередньо залежить від швидкості руху потоку, на чому і заснований принцип роботи. В середньому, термін служби такого приладу 8 років. Переважно використовується в технологічних процесах, але не в побуті. Дуже чутливий до забруднень середовища.

Електромагнітні

Енергозалежний прилад. Працює на підставі властивості води пропускати струм. До переваг електромагнітних приладів відносять:

  • широкий діапазон і високу точність вимірювань;
  • відсутність рухомих, сильно зношуються елементів;
  • можливість відображення миттєвої витрати;
  • наявність опції архівування даних;
  • мінімальний опір мережі.

Але слід розуміти, що такі прилади дорогі, сприйнятливі до турбулентності потоку, дуже складні в установці (вимагають підведення електроживлення), негативно реагують на появу накипу в трубах. У побуті застосовуються рідко.

Ультразвукові

ultrazvukovij-lichilnik

Є енергозалежними. Вимірювання здійснюються шляхом впливу на потік води ультразвукових хвиль. Можуть встановлюватися як на поверхні труби, так і всередині неї. Серед їхніх переваг виділяють:

  • високу надійність: немає деталей, які можуть зламатися;
  • підвищена точність: похибка вимірювань не більше 1%;
  • харчування від батареї, терміном служби 5 років;
  • автоматичне регулювання через певний період часу.

Але слід знати, що наявність повітря в повітряному потоці істотно знижує точність показань. Середній термін служби – 15 років. Досить дорогі. Найбільше застосування отримали в промисловості.

Оптимальний водяний лічильник для квартири, будинку

Порівняння лічильників води свідчить, що краще рішення для побутового застосування по надійності і ціні – тахометричні прилади обліку. Але в процесі вибору важливо звернути увагу на клас точності: від «А» до «D». «А» використовується за умови вертикальної установки, «В» – горизонтальної. А ось лічильники води «С» класу мають електронний висновок і можуть встановлюватися в будь-якому положенні.

Фахівці нашої компанії підберуть відповідні прилади обліку холодного та гарячого водопостачання для вашої квартири або будинку з ліцензованих каталогів, виконають монтаж, нададуть гарантії. До нас можна буде звертатися і за періодичною повіркою водяних лічильників. Роботи виконуються як без демонтажу, так і зі зняттям приладу.

Дізнатися вартість повірки, установки, приладів, отримати додаткові консультації можна по телефону або через онлайн-форму на сайті.

Leave a Reply