Які потрібні документи за умови самостійного монтажу лічильника води і тепла?

документи на установку лічильника

Чи можна встановити лічильник води і тепла самому без порушень? Чи треба обов’язково користуватися послугами відповідних служб? Які документи будуть потрібні? Яка процедура?

Чи є доцільність від такого рішення, і скільки коштує установка лічильника на воду і тепла? Такі питання виникають у багатьох власників квартир та будинків, в яких ще не має індивідуальних приладів обліку тепло- і водопостачання. Відповідаємо на них.

 

Чи потрібен домогосподарству індивідуальний лічильник?

В Європі індивідуальними приладами обліку холодного, гарячого водопостачання та опалення оснащені всі домогосподарства, незалежно від того, чи це приватний будинок, чи квартира. Україна вже давно намагається йти європейським шляхом, але, на жаль, не все так легко. І це незважаючи на те, що ще влітку 2017 року був прийнятий Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», згідно з яким, всі приватні домогосподарства повинні мати індивідуальні прилади обліку.

На таке переобладнання було виділено 3 роки, але не всі встигли за цей період виконати дані вимоги. І питання оснащення домогосподарств лічильниками води і тепла в Україні як і раніше актуальне. Чому так, складно сказати, адже вигода від приладів обліку очевидна: оплата здійснюється не за гіпотетичні норми, а за реально спожиту кількість енергоресурсів. У підсумку вигода на комунальних платежах виходить відчутною. Частина багатоквартирних будинків встановлюють такі прилади на весь будинок або під’їзд, але і вони не відображають точне індивідуальне споживання енергоресурсів.

Якщо ви визначилися, що вашому будинку або квартирі все-таки потрібні прилади обліку, то залишилося єдине – виконати їхній монтаж. Згідно з діючими на сьогодні законами, це можна зробити як самостійно, так і з професійною допомогою. Який спосіб обрати і які документи потрібні для установки лічильника теплової енергії власними силами?

Процедура самостійної установки лічильників

Щоб зрозуміти, який спосіб установки приладів краще, самостійний або професійний, необхідно ознайомитися з особливостями майбутньої процедури.

Спочатку власнику нерухомості необхідно звернутися до постачальника послуг для того, щоб отримати технічні умови, які будуть потрібні для підбору лічильника:

установка лічильника

  • Робочі параметри системи опалення чи водопостачання.
  • Максимальний і номінальний рівень тиску в трубах.
  • Середня витрата води або теплоносія.
  • Максимальні температурні показники.
  • Якість рідини.

Паралельно із запитом даних слід подати постачальнику заяву, після схвалення якої ви отримаєте дозвіл на самостійну установку лічильника води.

Наступний етап – підбір приладів на підставі відомостей з водоканалу або теплосервісу. Купити можна будь-де: законодавство не передбачає ніяких обмежень на цей рахунок. Але є і дуже важливий нюанс: лічильники повинні бути внесені до державного реєстру пристроїв, які можна використовувати в Україні. До приладів повинні надаватися паспорти з технічними характеристиками. Обов’язкова умова – наявність печаток, чеків. Кількість приладів обліку має відповідати чисельності стояків у вашому житлі.

Тепер можна перейти до установки. У день виконання робіт з ЖЕКу викликається сантехнік для перекриття стояків і повторно, після завершення монтажу, для включення подачі ресурсів. Зверніть увагу: відповідальність за самостійний монтаж лягає на власника нерухомості. Йому з власної кишені доведеться розраховуватися за проблеми, викликані непрофесійною установкою.

Після монтажу прилади обліку ставляться на облік. Викликаються представники теплосервісу або водоканалу для установки пломб. Ваші прилади будуть поставлені на облік протягом тижня. Тільки після цього, їхні показання будуть прийматися постачальниками послуг для розрахунків.

А чи варто все це робити?

Як бачите, установка лічильника води і тепла самостійно можлива, але чи доцільна вона? Кожного, хто зважиться на такий крок, чекає величезна витрата особистого часу, зусиль і нервів. Чи не простіше спочатку звернутися у відповідну службу?

Наша компанія допоможе з монтажем індивідуальних приладів обліку «під ключ». Установка теплолічильників в квартирі або водяних виконується у точній відповідності до технічних норм і вимог, що є запорукою стабільної та безаварійної служби. Вам не доведеться надсилати запит на технічні умови, підбирати і купувати прилади обліку, викликати сантехніка з ЖЕКу, представників постачальників послуг для пломбування пристроїв. Всі ці роботи ми беремо на себе. Від вас тільки потрібно бути вдома в заздалегідь узгоджений час.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *