Хто повинен оплачувати повірку лічильників?

оплата за повірку лічильника

Індивідуальними приладами обліку холодного, гарячого водопостачання, тепла сьогодні оснащено більшість домогосподарств. Завдяки їм споживач платить за фактично витрачені енергоресурси, а не теоретичні норми.

Але щоб постачальники послуг (водоканали і теплосервіси) брали до уваги показання лічильників, потрібна періодична повірка. Це комплекс заходів, що дозволяють встановити придатність приладу до подальшого застосування.

Пристрої, що вимірюють споживання теплової енергії, перевіряються тільки в лабораторних умовах. Тобто необхідно буде зняти і здати лічильник на перевірку, а потім встановити його назад. Водоміри можна перевірити і на дому, без демонтажу, що більш вигідно та зручно для споживачів. В цьому випадку роботи займають приблизно 15 хвилин, витрачається при цьому близько 30 літрів води (на 1 прилад). Але крім самої процедури, споживачів цікавлять й інші питання: як часто повинні проводитися ці роботи, і хто платить за повірку лічильників води і тепла?

Регулярність перевірки приладів обліку тепла і води

Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону про метрологічну діяльність, прилади обліку споживання енергоресурсів, які перебувають в експлуатації та після ремонту, обов’язково повинні проходити перевірку. Перелік категорій вимірювальних приладів, регульований цим законодавчим актом, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 374 від 4.06.2015. У нього входять:

  • Лічильники холодного та гарячого водопостачання
  • Теплові лічильники
  • Газові лічильники
  • Лічильники активної і реактивної електроенергії

Для всіх цих приладів встановлені свої міжповірочні інтервали. Зокрема, для побутових теплових і водяних приладів обліку цей період становить 4 роки, якщо в паспорті не зазначена інша інформація. Терміни перевірки кожного приладу вказуються в платіжці або їх можна побачити в особистому кабінеті абонента на офіційному сайті постачальника послуг. Але за чий рахунок проводиться повірка лічильників і як вона оплачується?

Хто повинен платити за періодичну повірку лічильників води і тепла?

Інформація про те, хто повинен оплачувати дані роботи, прописується в договорі, який кожен споживач послуг укладає з постачальником. Але, найчастіше вона відповідає Закону про метрологічну діяльність. Він передбачає, що оплата за обслуговування і ремонт індивідуальних приладів обліку покладається на власників цих вузлів, якщо іншого не зазначено в договорі. Тобто, хто купував лічильник, той за нього і платить. Тут все досить прозоро і зрозуміло.

служба повірки лічильників

А ось якщо мова йде про загальнобудинкові прилади обліку, то ситуація не настільки однозначна. У своїй більшості це стосується теплових лічильників. Найчастіше вони встановлюються на будинок, а витрачені гігакалорії розподіляються між квартирами пропорційно опалювальній площі. Але навіть в цьому випадку економія становить близько 50% в порівнянні з об’єктами, які не мають приладів обліку.

У Законі «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-VIII від 22 червня 2017 року підкреслено, що перевірка загальнобудинкових вузлів комерційного обліку повинна здійснюватися оператором зовнішніх інженерних систем. В даному випадку суб’єктом господарювання є Теплоенерго. Всі ці витрати компанія-постачальник послуг закладає в тарифи на теплопостачання. Але якщо лічильник тепла буде переданий на баланс ОСББ, то його перевірка стане обов’язком вже об’єднання власників багатоквартирного будинку. Тут також слід вивчити договір: він обов’язково буде містити відповідну інформацію.

Куди платити за повірку?

Оплата за повірку лічильників здійснюється на рахунок компанії, що виконує відповідні роботи.
служба повірки
Довіряти ці роботи варто виключно досвідченим і надійним сервісам, які мають належні ліцензії, внесені до Державного реєстру, та які мають сертифіковану лабораторію і обладнання. В іншому випадку ви ризикуєте отримати перевірку, результати якої не будуть прийняті постачальниками послуг.

Наша служба давно і успішно працює на даному ринку, має всі належні допуски та дозволи. Повірка водомірів виконується на дому у замовника з використанням сертифікованої проливної установки АС-П. Теплові лічильники наші майстри самі демонтують, привозять в лабораторію, перевіряють, а потім встановлюють назад, позбавляючи власників клопоту.

Оплата здійснюється протягом декількох днів після виконання робіт на рахунок компанії. Ціна повірки лічильника води у нас цілком розумна і обґрунтована.

Отримати додаткову інформацію про особливості проведення та оплати робіт можна у менеджерів компанії по телефону або через форму зворотного зв’язку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *