Хто робить повірку лічильників води?

служба повірки лічильників

Повірка приладів обліку холодного і гарячого водопостачання – обов’язкова процедура, яку повинні проходити всі пристрої без винятку кожні 4 роки. Відповідну вимогу закріплено на законодавчому рівні і прописано в 17 статті Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

служба повірки лічильників

До подальшої експлуатації допускаються тільки ті прилади, що пройшли перевірку, і вона показала їхню справність. Якщо власник не встиг або не захотів перевірити лічильники води в терміни, прописані в його платіжках, компанія, що поставляє послуги, припиняє приймати їхні показання, а оплата нараховується за встановленими нормами для домогосподарств, які не мають індивідуальних приладів обліку.

На сьогодні це 300 літрів в день холодної води на 1 людину, а в місяць це 9000 літрів або 9 м3. За лічильниками таку кількість холодної води споживає середньостатистична сім’я з 3-4-х осіб. Переплата виходить в 3-4 рази. Тому нехтувати регулярної повіркою приладів не варто.

Але багатьох споживачів цікавить супутне питання: хто має право перевіряти водяні лічильники? Пропозицій подібних послуг на ринку існує багато. Але не кожна організація здатна належним чином виконати роботи і надати пакет документів, що будуть без зауважень прийняті компаніями, які постачають послуги.

Які фірми мают право перевіряти лічильники води в Україні?

служба повірки лічильників

Згідно із законодавством, проводити дані роботи може будь-яка міська служба, внесена в єдиний Реєстр акредитованих осіб у сфері забезпечення єдності вимірювань. Компанія, що перевіряє лічильники води, в обов’язковому порядку повинна мати:

  • державні ліцензії на даний вид трудової діяльності;
  • сертифіковане обладнання, зокрема проливну установку АС-П, що дозволяє виконувати роботи на дому, без демонтажу приладів;
  • досвідчених співробітників, здатних якісно і швидко виконати перевірочні роботи.

В іншому випадку результати повірки не братимуться до уваги. Перевірити, чи має організація відповідні ліцензії, можна на офіційному сайті реєстру акредитованих осіб. Також відповідна інформація про сертифікати повинна бути наведена на сайті компанії.

Шукаєте, де перевірити лічильники води в Києві без ризику і за фіксованою ціною? Звертайтеся в нашу Службу повірки лічильників. Ми працюємо на ринку з 2014 року і маємо всі необхідні дозволи та сертифіковане обладнання.
Ми не знаємо, чи мають право виконувати повірку всі ті організації, які розвішують відповідні оголошення біля під’їздів, і не будемо це перевіряти. Але ми можемо стверджувати, що в особі нашої компанії ви знайдете надійного і відповідального виконавця, який якісно виконає роботи, надасть акти і супутні документи. Результати наших перевірок без зауважень приймають і водоканали, і Теплосервіс.

Контактний центр служби дозволяє менеджерам оперативно обробляти заявки. Також ви можете відправляти запити через онлайн-форму на сайті або телеграм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *