Як правильно робити повірку лічильників: документи, нововведення

повірка лічильників

Комунальні послуги – невід’ємна частина життя кожної людини, а їхня вартість займає чималу частину бюджету сім’ї. І найбільш ефективним способом оптимізації цих платежів є установка індивідуальних приладів обліку холодного, гарячого водопостачання та тепла.

Так споживач буде платити не за потенційно, а за реально використані ресурси. Але ці прилади, згідно з чинним на сьогодні в Україні законодавством, підлягають регулярній перевірці. Це комплекс заходів, що дозволяє встановити придатність приладу для подальшого використання. Зупинимося детальніше на тому, як правильно робити повірку лічильників, з якою періодичністю і кому довірити виконання даних робіт.

Що треба знати про повірку індивідуальних лічильників?

Ще в 2005 році Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою оплата монтажу, перевірки і ремонту індивідуальних приладів обліку енергоресурсів покладається на власника квартири, будинку. Серед пристроїв, що підлягають даним заходах, також є лічильники холодної, гарячої води, тепла.

Інтервал між даними процедурами був встановлений Міністерством економічного розвитку в 2016 році і прописаний в ч. 1 ст. 17 Закону про метрологічну діяльність. У ньому зазначено, що періодичність повірки лічильників тепла, холодного та гарячого водопостачання складає 4 роки. Ці терміни пишуть в платіжках і в особистому кабінеті споживача на сайті постачальника. На виконання робіт виділяється квартал. Якщо за цей час рекомендації не будуть виконані, водоканал і теплоенерго припинять приймати показання лічильників і будуть нараховувати за встановленими в Україні нормами споживання, що приблизно в 2-2,5 рази вище реальних даних.

Процедура перевірки

Тепер зупинимося більш детально на тому, як проходить повірка лічильників води. Дані роботи може виконувати тільки служба, що має всі належні ліцензії, допуски, обладнання та сертифіковану лабораторію. Процедура залежить від того, з якими приладами має бути робота. Так, водоміри можна перевіряти як зі зняттям, так і без демонтажу на дому у замовника. Роботи з тепловими лічильниками виконуються виключно в лабораторних умовах. Ці моменти також регламентуються Законом України про метрологічну діяльність. Замовнику послуг необхідно буде мати документи для повірки лічильників води і тепла: паспорт приладу.

Робота з водяними лічильниками

Більшість споживачів вважають за краще довіряти водоміри перевірці без демонтажу. Це просто, надійно і швидко. Процедура наступна:

служба повірки лічильників

 • Заявка на сайті служби або по телефону.
 • Менеджери узгоджують дату і 2-х годинний інтервал візиту майстра із замовником.
 • Підключення проливної установки АС-П, виконання замірів (установка автоматично шифрує інформацію).
 • Оплата послуг: здійснюється на рахунок організації протягом 1-2 днів після виконання робіт.
 • Розшифровка результатів вимірювань в лабораторії.
 • Підготовка документів про придатність/непридатність приладу до подальшої експлуатації.
 • Надання замовнику паперових примірників з результатами перевірки, які йому необхідно буде надати в компанії-постачальники послуг.

Перевірочні роботи займають близько 15 хвилин і вимагають 30 літрів води на 1 прилад. Показаннями до заміни лічильників будуть служити розбите скло або наявність під ним конденсату, пошкоджень. При цьому перевірка не виконується: прилад вимагає заміни.

Роботи з лічильниками тепла

Порядок повірки лічильників тепла такий:

повірка лічильника тепла

 • Заявка на сайті або по телефону.
 • Узгоджується час візиту майстра.
 • Прилад демонтується і транспортується в лабораторію.
 • Виконуються вимірювання.
 • Готуються свідоцтва про повірку.
 • Прилад разом з документами привозять до вас додому, встановлюють.

У ряді випадків може знадобитися заміна джерел живлення лічильників, які працюють автономно. Замовника попереджають про це і тільки після цього встановлюється новий акумулятор. У теплоенерго документи споживач відвозить самостійно.

Наша служба повірки лічильників надасть більш детальну інформацію про особливості виконання даних робіт, їхню вартість та інші умови співробітництва. У нашій особі ви знайдете надійну компанію, яка якісно і швидко виконає перевірку, чітко дотримуючись регламентних норм і вимог. Для оформлення заявки зателефонуйте менеджерам або надішліть запит через онлайн-форму на сайті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *