Як зняти лічильник води самостійно?

зняття лічильника

Згідно з чинним в Україні Законодавством, повірка лічильників холодної та гарячого водопостачання в приватних домогосподарствах повинна проводитися з періодичністю 1 раз в 4 роки. Після перевірки, власнику надаються документи, що підтверджують справність приладу і можливість його подальшої експлуатації або які вказують на необхідність ремонту, заміни.

Методика повірки лічильників води в нашій країні передбачає 2 варіанти виконання даних робіт: з демонтажем або без зняття. Зупинимося більш детально на тому, як зняти лічильник води самостійно, адже такий спосіб повірки обирають багато власників нерухомості.

Процедура повірки лічильників води зі зняттям

Якщо ви обрали повірку приладів обліку холодного і гарячого водопостачання зі зняттям, треба виконати наступні роботи:

  1. Направити заявку в водоканал. В узгоджений час до вас додому прийде контролер для зняття пломби. З цього моменту і до пломбування після повірки розрахунок за холодне і гаряче водопостачання буде здійснюватися за нормативними показниками.
  2. Самостійне зняття лічильника води і установка на його місце спеціальних перехідників – частина труби необхідної довжини з різьбленням на обох кінцях, гнучкий шланг.
  3. Доставка приладу обліку в спеціалізовану лабораторію, яка виконає його перевірку на ліцензованому обладнанні та надасть офіційні висновки.
  4. Після перевірки забрати прилад, привезти додому і встановити назад, викликати повторно контролера для перевірки правильності монтажу і пломбування.
  5. Передача результатів повірки в сервіси, які постачають послуги: Водоканал і Теплоенерго.

Тепер, коли ви знаєте про всі особливості майбутньої перевірки, можна переходити до самої процедури.

Особливості самостійного зняття водяних лічильників

Отже, одразу відповідь на питання: чи можна самому зняти лічильник води – так, можна. Для виконання цих робіт вам буде потрібно трубний і розвідний ключ, перехідник, прокладки. Порядок проведення робіт наступний:

зняття лічильника

  • Перекрийте воду вентилем.
  • Використовуючи розвідний ключ, відкрутіть накидні гайки по обидва боки від лічильника. У ряді випадків вони можуть «прикипіти», що істотно ускладнить відкручування. І тут треба бути дуже акуратним, адже можна зірвати різьбу. Допомогти відкрутити таку гайку допоможе попередній прогрів труби: гарячий метал буде більш податливий.
  • Видаліть зі штуцерів іржу. Швидко і легко зробити це допоможуть спеціальні антикорозійні засоби. Паралельно варто очистити і сітчастий фільтр, попередньо відкрутивши його. Робити це не обов’язково, але зайвим не буде. Так ви видалите забруднення, що зібралося на ньому за 4 роки. При необхідності сітчастий фільтр можна буде замінити на новий.
  • Установка перехідника на місце, де стояв лічильник. Використовуйте нові прокладки. Старі можна сміливо викидати, вони вже відслужили. Краще рішення – силіконові або гумові прокладки. При закручуванні гайок також варто уникати надмірних зусиль, щоб не зірвати різьбу.

Як бачите, немає нічого складного в тому, щоб дотримуючись правил зняття лічильника води, зробити це самому. Але все ж базові знання та навички бажано мати. Стануть в нагоді вони і в процесі установки водяного приладу після його перевірки. В даному випадку послідовність робіт повторюється, тільки з тією різницею, що знімається перехідник, а на його місце встановлюється лічильник. Обов’язково перевірте правильність монтажу після завершення. Щоб зробити це, відкрийте подачу води і відповідний кран. Зверніть увагу на те, в який бік обертається коліщатко лічильника. За умови правильної установки воно буде обертатися за годинниковою стрілкою, а показання приладу наростати. І не забудьте після завершення цих робіт викликати контролера. Розрахунки, згідно з показаннями лічильника, будуть фіксуватися тільки після пломбування.

Не впевнені, що зможете самостійно впоратися з майбутніми роботами, немає відповідних інструментів та інвентарю? Зверніться за професійною допомогою! Наша компанія має ліцензії на виконання даних робіт. Надіслати заявку можна на сайті або за телефоном. Наша компанія може виконати повірку приладів обліку без демонтажу. В узгоджений час майстер приїде на об’єкт, підключить протокову установку, проведе всі необхідні виміри, передасть результати в лабораторію на розшифровку. Вам залишиться тільки через 7 днів забрати паперові копії документів і передати їх в Водоканал.

One response to “Як зняти лічильник води самостійно?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *