Яка періодичність повірки лічильників води?

повірка та монтаж лічильників

Лічильники обліку споживання холодної та гарячої води використовуються в міських квартирах і приватних будинках, підключених до централізованих комунікацій. Завдяки їм власники нерухомості платять не за потенційне (розраховане за нормами), а за реальне споживання ресурсу, істотно заощаджуючи при цьому. Але сервіси, що надають послуги холодного та гарячого водопостачання, будуть приймати до уваги тільки показники справних приладів. А підтвердити їхню можливість до подальшого використання здатна тільки повірка лічильників води. Як часто повинна проводитися перевірка засобів вимірювання, чи обов’язкова вона і кому варто довірити її виконання?

Що треба знати про повірку засобів вимірювання

Обов’язковість регулярного проходження повірки приладів обліку холодного і гарячого водопостачання регулюється 17 статтею Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». У ньому зазначена як необхідність, так і періодичність повірки водняних лічильників: 1 раз на 4 роки.

Споживачі можуть дізнатися час проведення процедури з платіжок. У них постачальники послуг зазначають період (найчастіше це квартал), протягом якого потрібно пройти процедуру. Якщо цими рекомендаціями знехтувати, то Водоканал і Теплосервіс не братимуть до уваги свідчення приладів, нараховуючи оплату за послуги за встановленими нормами споживання, що виявиться значно дорожчим.

Зверніть увагу: ніхто не забороняє за власним бажанням проводити перевірку пристроїв частіше, ніж встановлений на законодавчому рівні термін. Це варто зробити тоді, коли у вас виникли сумніви щодо правильності показань водяного лічильника або випадково були порушені пломби.

У будь-якому випадку, перше, що необхідно зробити, так це відправити заявку на проведення робіт. Переважно виконується повірка лічильників води на дому, без зняття і розпломбування з використанням проливної установки з фотофіксацією.

повірка лічильників води без демонтажу

Переваги перевірки без демонтажу:

  • Оперативність виконання робіт: повірка займає не більше півгодини.
  • Немає необхідності розпломбовувати і знімати прилади, везти їх на перевірку, забирати, встановлювати назад, пломбувати.
  • Висока точність вимірювань.
  • Незначна витрата води: не більше 30 літрів.
  • Захищеність інформації шифруванням.

Всі документи, які необхідно буде передати в компанії-постачальники послуг, ви отримуєте на руки вже через кілька днів після проведення робіт.

Потрібна перевірка лічильників води без зняття в Києві? Звертайтеся в нашу Службу повірки. Ми маємо всі належні допуски та ліцензії, сертифіковане обладнання, а результати робіт завжди без зауважень приймаються постачальниками послуг. Все це в комплексі з фіксованими цінами робить співпрацю з нами вигідною і зручною для кожного. Оформити заявку на перевірку водяних лічильників можна на нашому сайті через онлайн-форму або за телефоном.