Коли потрібна заміна лічильників води?

повірка та монтаж лічильників

Індивідуальними лічильниками обліку холодного і гарячого водопостачання сьогодні укомплектовано понад 90% приватних домогосподарств. Йдеться і про квартири, і про заміські котеджі, що підключені до централізованих мереж. Кожні 4 роки прилади обліку води повинні проходити перевірку, щоб підтвердити їхню придатність до подальшого використання. І про це знають всі домовласники.

Але разом з тим існує чимало домислів щодо заміни водяних лічильників. Деякі вважають, що це треба робити, як тільки приходить термін перевірки приладу. Тобто обираючи між повіркою або заміною лічильника, часто обирають другий варіант. Тут є своя логіка: прилад перевіряють, він виявляється несправним, власнику доводиться платити і за повірку, і за новий пристрій. А якщо він виявиться справним? Виходить невиправдана переплата. Ще існує думка, що міняти лічильник треба, як тільки закінчиться його ресурс, зазначений у паспорті.

Так чи потрібна заміна лічильника води в цих випадках чи ні? Коли дійсно треба міняти прилади? Розвіємо міфи і порожні домисли, надавши перевірену інформацію від ліцензованої служби, що займається повіркою, ремонтом і заміною приладів обліку води і тепла.

Що треба знати про заміну лічильників води?

В Україні на сьогодні немає жодного нормативного або законодавчого акта, в якому було б зазначено термін заміни лічильників води. У паспорті приладу виробник зазначає його ресурс. Це період, протягом якого він гарантує працездатність пристрою. Після його завершення настає природний механічний знос, що може негативним чином позначитися на точності показань. Але це не свідчить про необхідність установки нового лічильника.

повірка та монтаж лічильників

Запам’ятайте: тільки повірка водяного лічильника покаже, чи може він використовуватися надалі або потрібна заміна. Також новий пристрій може встановлюватися і в міжповірочний період, якщо на старому приладі є:

  • розбите скло, деформація корпусу та інші зовнішні пошкодження;
  • припинила обертатися крильчатка або її обертання нерівномірне;
  • з’явилася вода або запотівання під склом.

Заміну лічильника води краще не виконувати самостійно, адже в будь-якому випадку потрібно буде звернутися у відповідні служби за його введенням в експлуатацію. Економії не буде, а ось проблеми можливі: даний процес вимагає відповідних знань, навичок та інструментів. Краще спочатку звернутися в надійну і перевірену компанію, що виконає роботи якісно, ​​надасть всі необхідні акти і гарантії.

Порядок заміни лічильника води наступний:

  1. Виклик майстра нашої компанії.
  2. Перекриття подачі води.
  3. Демонтаж старого та встановлення нового пристрою.
  4. Перевірка працездатності.
  5. Заповнення акта виконаних робіт.

Ви будете впевнені в 100% результаті, отримавши надійні гарантії. Дізнатися вартість заміни лічильника води, умови співпраці можна у менеджерів компанії по телефону, в телеграм або через форму зворотного зв’язку на сайті.

3 responses to “Коли потрібна заміна лічильників води?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *