Норми споживання води для населення в Україні

норми споживання води

У 2017 році в Україні прийнято Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно з ним, всі домогосподарства повинні бути укомплектовані приладами обліку холодного та гарячого водопостачання. Завдяки цьому споживачеві нараховується плата не за теоретичні, а за фактично використані енергоресурси.

Від встановлення водяних лічильників виграє в першу чергу сам власник. За умови розумного споживання вдається заощадити до 50% на оплаті рахунків. Але, як показує сьогоднішня практика, не всі власники встигли обладнати свої квартири або будинки лічильниками холодного та гарячого водопостачання. Для таких домогосподарств діють норми водоспоживання, згідно з якими і здійснюються нарахування. Ось з ними і ознайомимо більш детально.

Як визначалася норма водоспоживання?

Розрахунок оплати водопостачання, заснований на нормах водоспоживання, враховує кількість людей, зареєстрованих в квартирі або будинку. Сюди входить не тільки працездатне населення, але й пенсіонери, діти.

Отже, на сьогодні встановлено такі норми споживання води для населення в Україні:

норми споживання води

  • 4,5 куб.м в місяць холодної води;
  • 3 куб.м в місяць гарячої води.

Ці показники є актуальними для однієї людини, яка проживає в будинку або квартирі з водопроводом, каналізацією та централізованим гарячим водопостачанням. Для пільгових категорій споживачів діють соціальні нормативи: 2,4 куба холодної води за наявності гарячого водопостачання і 4 куб.м за його відсутності і 1,6 куб.м гарячої.

Під час розрахунку таких норм враховувалося споживання води на наступні потреби:

  • Щоденний прийом душа: 20-30 л;
  • Прийом ванни (одноразовий витрата – 200 л);
  • Змив води в унітазі: близько 200 л за добу;
  • Вмивання, гоління і інші гігієнічні водні процедури: 200 л внатиждень;
  • Побутові витрати (прання білизни, миття посуду, прибирання та ін.).

Всі ці цифри цілком розумні і зрозумілі. Але норма витрати води на людину також враховує і необгрунтоване використання ресурсів. Так, якщо вода буде текти з крана без особливої ​​необхідності, то її втрати складуть 15 л в хвилину. На поточну воду під час чищення зубів закладається витрата в 200 л за тиждень, на підтікання зливного бачка – 260 л на добу, на воду, що крапає з крану – 0,8 куб.м в рік. Крім всіх цих показників, в норматив входить витрата ресурсу на прибирання під’їзду, потенційні незаконні підключення і багато іншого.

На підставі всіх цих параметрів і були розраховані середні щомісячні витрати на одну людину. Але задумайтеся, скільки в цих розрахунках зайвих моментів. Варто тільки виключити протікання кранів і розумне використання води. Тобто норми реально завищені: одна людина в реальності витрачає набагато менше. А якщо у вашому будинку є люди, які буквально з ранку до ночі пропадають на роботі, часто бувають в роз’їздах або прописані, але не проживають? Багато хто вважає, що якщо немає лічильника, то можна не економити на воді. Але навіть за явного надспоживання, оплата за нормами буде необгрунтовано високою.

Як заощадити на оплаті холодного і гарячого водопостачання

повірка та монтаж лічильників

На сьогодні немає жодного свідчення того, що норми споживання води на 1 людину в Україні найближчим часом будуть переглянуті і знижені. Тому єдиним реальним способом економії залишається установка приладів обліку холодного і гарячого водопостачання в будинку або квартирі. Особливо це актуально для жилих об’єктів, в яких прописано досить багато людей.

Якщо ви вирішите встановити лічильники, варто скористатися професійною допомогою. Роботи повинні виконуватися спеціалізованими компаніями із застосуванням приладів, внесених до державного реєстру. Наша Служба повірки лічильників має всі необхідні допуски на монтаж приладів обліку холодного, гарячого водопостачання та тепла. Ми пропонуємо вигідні умови співпраці. Дізнатися про порядок встановлення лічильників на воду, ціни і отримати відповіді на інші запитання можна за телефоном або через форму зворотного зв’язку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *