Особливості встановлення лічильника води в квартирі

вода лічильники

Головною причиною, через яку люди встановлюють лічильники на воду, є економія коштів. Це питання особливо важливе для мешканців багатоквартирних будинків, тому в статті ми поговоримо саме про встановлення лічильників води в квартирах. 

Для кращого розуміння, чому без власного лічильника ви платите більше, ми наведемо два приклади. Припустимо, в будинку на 40 помешкань стоїть загальнобудинковий лічильник і в жодній квартирі не встановлено окремий лічильник. В цьому випадку водоканал розраховує, скільки води надав будинку і розподіляє суму оплати між квартирами, відповідно до кількості мешканців, які проживають в кожній з них. 

Такий спосіб розрахунку і сплати має певні недоліки для споживачів. В деяких квартирах проживає більше людей, ніж зазначено в документах, чи ваші сусіди надмірно споживають воду. Або ж ви кудись їдете на тиждень чи більше, але вам все одно доведеться платити за спожиту воду іншими мешканцями.

Інший варіант, коли в подібному будинку на сорок помешкань в тридцяти квартирах стоять власні лічильники, а інші платять відповідно до показників загальнобудинкового лічильника. Для мешканців без власного облікового приладу вираховують різницю між обсягом спожитої води за загальнобудинковим лічильником та сумарним обсягом спожитої води за квартирними лічильниками. Після чого сума ділиться між мешканцями 10 квартир.

Недоліки такої схеми: 

 • Недобросовісні мешканці крадуть воду за допомогою пристроїв, що впливають на роботу лічильників в квартирах.
 • Нерідко мають місце самовільні доводомірні врізки в мережу водопостачання.
 • Аварії та витоки на внутрішньобудинковій мережі водопостачання.
 • Необліковані витрати води на полив зелених насаджень чи технічних робіт.

Це призводить до того, що мешканці 10 квартир без лічильника все одно будуть платити за свою і за чужу воду.

Всього цього можна уникнути за умови встановлення квартирного лічильника. В такому випадку кожен сплачуватиме лише за власну спожиту воду, “нічиї” ж куби розподілятимуться між усіма споживачами.

Які бувають водяні лічильники і який купити в квартиру

лічильники

Розглянемо основні види водяних лічильників:

 • Механічні – найбільш популярні типи приладів. Показники таких лічильників засновані на вимірах споживання води за допомогою обертання крильчатки під водяним напором. Механічні пристрої недорогі, прості в обслуговуванні і установці. Єдиним недоліком можуть бути невеликі похибки в обліку споживання води.
 • Ультразвукові – не вимогливі до складу води, вони більш надійні за механічні прилади. Серед недоліків: чутливість до накипу, бульбашок, електромагнітних хвиль.
 • Електромагнітні – надають високоточні виміри і не бояться забруднень води. Але такі прилади відрізняються складним монтажем, в проході пристрою можуть з’являтися скупчення металевих частинок. Магнітні водоміри не рекомендують встановлювати в місцях з підвищеною вологістю.
 • Резонансні – працюють за принципом перетворення механічної енергії в електричну. У зв’язку зі складністю конструкції і експлуатації резонансні водоміри не користуються популярністю.

Під час вибору лічильника води в квартиру слід не забувати про певні критерії:

 • Ви берете прилад для вимірювання гарячої чи холодної води.
 • Який діаметр умовного проходу (діаметр патрубків лічильника, які повинні відповідати діаметру водопровідної труби).
 • Який клас точності лічильника (А, В, С), де “A” – найменш точний, а “C” – найбільш.
 • Чи є технічний паспорт приладу обліку зі вказаними типом приладу, його діаметром, заводським номером, датою продажу та датою повірки лічильника.
 • Комплектацію лічильника відповідно до технічного паспорта.

У будь-якому разі необхідно звернутися до водоканалу або спеціалізованої служби, щоб вам підтвердили, що технічні характеристики лічильника підходять, сама модель є в державному реєстрі дозволених приладів і вам не довелося купувати новий прилад.

З огляду на особливості конструкції і призначення водомірів, потрібно розуміти, з якою метою він купується. Якщо вам просто потрібно знати витрати води, можна купити недорогий варіант, наприклад, тахометричних лічильник з сухоходом. Якщо у вас з гарячої труби іноді тече тепла вода, краще поставити багатотарифний лічильник з термодатчиком, так ви зможете заощадити на тарифах.

Розрахунок споживання води

норми споживання води

Нарахування за послуги водопостачання (гарячого і холодного) чи опалення відбуваються в залежності від наявності загальнобудинкових чи квартирних лічильників.

Нарахування за квартирним лічильником відбуваються на підставі переданих споживачем даних. Різниця між поточними та попередніми показаннями множиться на тариф, що зазначений у рахунку-повідомленні. Передавати показання необхідно щомісяця з 5-го числа по 15 число поточного місяця. Для сплати треба, щоб квартирний лічильник був справний, повірений та опломбований надавачем послуг.

За умови відсутності квартирних засобів обліку, для сплати за спожиту воду беруться показання загальнобудинкового лічильника. Від загального спожитого обсягу віднімаються обсяги споживання, що надані мешканцями квартир, які оснащені лічильниками, а отримана різниця ділиться пропорційно між усіма споживачами, у яких відсутні квартирні лічильники (пропорційно кількості проживаючих осіб).

Якщо в будинку немає ні загальнобудинкових, ні квартирних приладів обліку, нарахування проводяться за нормами споживання. Норма споживання гарячої води на одну особу – 3 м³. Норма споживання холодної води становить 4,5 м³/міс.

Для пільгових споживачів обсяг спожитої за місяць води розподіляється рівномірно між мешканцями квартири та вираховується відповідний відсоток від споживання пільговиком. Якщо споживання пільговиком не перевищило цю норму, то оплата відбувається з відповідною знижкою. 

Результати встановлення лічильників води в квартирі

Після встановлення квартирного лічильника води ви одразу відчуєте зменшення витрат. Придбаний лічильник окупиться за кілька місяців. Вартість витрат сім’ї, яка включає чотири людини, за холодну воду зменшиться в 1,6 рази, а за гарячу в 3,5 рази. Собівартість оплати за воду постійно збільшується, а обсяг води в місяць практично однаковий. Тому встановлення квартирного лічильника на воду безперечно є правильним рішенням, що допоможе суттєво зекономити кошти.

Якщо вам потрібен якісний монтаж і поміркована вартість установки лічильника води, наша служба професійно виконає всі поставлені завдання. Зателефонуйте нам за контактними номерами телефонів або надішліть замовлення на сайті. Наші менеджери проконсультують вас щодо отримання послуг, а також узгодять виїзд майстра служби для проведення монтажних робіт в Києві, Київській області та в інших регіонах України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *