Порядок перевірки і установки приладів обліку води та тепла

повірка води

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VIІ повинна проводитися періодична повірка засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації або встановлюються після ремонту. Під дію цих нормативних вимог потрапляють в тому числі і квартирні (будинкові) прилади обліку споживання холодного та гарячого водопостачання, тепла. З якою періодичністю повинні проводитися дані роботи і який порядок їх виконання?

Як часто треба перевіряти прилади обліку?

Законом про комерційний облік споживання тепла, холодного та гарячого водопостачання визначається регулярна повірка лічильників води і тепла кожні 4 роки, якщо в технічному паспорті вимірювального приладу не зазначені інші терміни (залежить від класу точності). Нехтувати цими нормативними вимогами не можна. В іншому випадку, прилади будуть автоматично вважатися непридатними для подальшого застосування. Їхні свідчення не будуть прийматися до уваги водоканалами, Теплосервісами. В результаті, розрахунок спожитих енергоресурсів буде проводитися на підставі встановлених норм, а не фактичних даних, що виявиться більшим за середньостатистичні показники приблизно в 2-2,5 рази.

З метою економії власних коштів слід дотримуватися періодичності повірки. Терміни виконання робіт зазначаються в квитанціях, а також в особистому кабінеті споживача послуг на сайті компаній-постачальників послуг. Споживачеві надається інтервал в 3 місяці (квартал), протягом якого необхідно виконати перевірочні роботи.

Як проводиться повірка лічильників

Обслуговування та ремонт індивідуальних приладів обліку тепла, холодної та гарячого водопостачання може виконуватися виключно ліцензованими компаніями. У цьому випадку результати перевірок будуть без зауважень прийматися постачальниками послуг. Служба повірки має всі належні дозволи на проведення даних робіт. Сама процедура перевірки приладів, що враховують холодне, гаряче водопостачання і споживання тепла, дещо відрізняються між собою.

Повірка лічильників води

Може виконуватися з демонтажем або без демонтажу приладу. Більшість сучасних споживачів надає перевагу другому способу перевірки, як більш швидкому, точному й простішому. Для повірки без демонтажу використовується сертифікована проливна установка АС-П, яка працює за методом фотофіксації вимірювального процесу з одночасним шифруванням результатів. Вона відрізняється мінімальною похибкою, що гарантує об’єктивний результат, і малим споживанням води.
повірка лічильників
Порядок повірки лічильників води наступний:

  • Заявка по телефону або через стандартну онлайн-форму на сайті.
  • Безпосередня перевірка. Попередньо з вами зв’язується менеджер, обумовлює день і час приїзду майстра (2-х годинний інтервал). Спеціаліст приходить додому з усім необхідним обладнанням. Виконується перевірка. Її результати будуть розшифровані в лабораторії, і ви зможете з ними ознайомитися в електронному вигляді вже через 3 дні.
  • Оплата послуг. Здійснюється на рахунок компанії протягом декількох днів після проведення робіт.
  • Отримання актів. Через 7 днів ви зможете забрати паперовий примірник результатів перевірки і надати його в компанії водопостачання.

На перевірку 1 лічильника йде приблизно 15 хвилин часу і близько 30 літрів води. Вам не треба викликати представників водоканалу для зняття пломб, а потім, на їхню повторну установку, не треба шукати перехідники, витрачати час на демонтаж, перевезення, подальшу установку. Як показала практика, перевірка приладів обліку води без демонтажу – вигідна, швидка і зручна для клієнтів.

Повірка лічильників тепла

На жаль, на сьогодні в Україні немає можливості здійснити перевірку теплових лічильників без демонтажу. Тому роботи виконуються тільки зі зняттям приладу обліку.
повірка тепла
Порядок повірки лічильників тепла наступний:

  • Дзвінок менеджерам або відправка онлайн-заявки на сайті.
  • За кілька днів до виконання робіт з вами зв’яжуться представники компанії. Вони погодять з вами дату візиту майстра і приблизний час (в 2-х годинному інтервалі).
  • Демонтаж теплового лічильника майстром. На його місце встановлюються спеціальні перехідники, завдяки чому циркуляція теплоносія не буде порушена.
  • Перевезення приладу в лабораторію компанії. Проведення повірки в лабораторних умовах із застосуванням спеціалізованого сертифікованого обладнання. В ході робіт визначається і те, наскільки правильно прилад визначає витрату води і різницю температур.
  • В автономних приладах може знадобитися заміна елемента живлення, якщо його ємність вже істотно знизилася.
  • Установка пристрою. Виконується, як і демонтаж, за попереднім погодженням дати і часу. Пломбування лічильника тепла.

Важливо: знімати, привозити, забирати і встановлювати назад прилади кожен власник може самостійно. Але для цього буде потрібно чимало часу, спеціальний інструмент та інвентар. Якщо хочете спростити собі життя, варто скористатися послугами повірки під ключ.

Також в нашу службу можна звертатися, якщо потрібно встановити лічильник тепла, холодного чи гарячого водопостачання в квартиру, приватний будинок, колодязь або на інший об’єкт. Роботи виконуються досвідченими майстрами на підставі погодженого проекту. Після монтажу оформлюються документи, надаються гарантії на прилад обліку та установку.

Більш детально про послуги повірки лічильників обліку тепла, холодного та гарячого водопостачання або установки цих приладів можна дізнатися у наших менеджерів. Зв’язатися з ними можна по телефону або через форму зворотного зв’язку.