Реєстрація лічильника води після установки

реєстрація лічильника

Велика частина сучасних домогосподарств вже оснащені приладами індивідуального обліку холодного і гарячого водопостачання. Але є ще й ті, хто тільки замислюється над встановленням лічильників, втомившись переплачувати за спожиті енергоресурси.

Так, норми водоспоживання, які сьогодні діють в Україні, дуже завищені. І установка лічильників – самий простий, надійний і перевірений спосіб економії – споживач платить тільки за витрачені ресурси, а не за теоретичні. До того ж, відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», всі домогосподарства повинні бути оснащені індивідуальними водомірами. І найближчим часом за їхню відсутність будуть введені штрафні санкції.

Установка приладів обліку холодного і гарячого водопостачання – це тільки частина робіт, з якими доведеться зіткнутися власникам. Згідно з чинним законодавством, в обов’язковому порядку повинна виконуватися ще й реєстрація лічильника води після установки в спеціалізованих службах. Завершення такої процедури – установка пломб на прилад. Тільки після цього компанії-постачальники будуть приймати їхні показання до уваги під час розрахунку платежів. Обов’язковою є і регулярна державна повірка, що підтверджує придатність лічильників до подальшої експлуатації.

Так як зареєструвати самостійно встановлені лічильники, які документи для цього будуть потрібні?

Збираємо пакет документів

Одразу наголосимо, що до експлуатації в Україні допускаються тільки прилади, внесені до Єдиного державного реєстру засобів вимірювальної техніки. Перевірити це можна на спеціалізованому сервісі. Під час покупки лічильника рекомендується особливу увагу звернути на його документацію: в паспорті обов’язково повинен бути зазначений заводський номер і дата випуску приладу. Також повинна стояти печатка продавця.

Щоб оформити реєстрацію квартирного або будинкового водяного лічильника, крім паспорта, будуть потрібні й інші документи:

служба повірки лічильників
  • акт, що підтверджує введення приладу в експлуатацію;
  • договір з організацією, яка виконувала монтаж приладу;
  • акт про виконані роботи;
  • договір, в якому прописані умови технічного обслуговування в майбутньому.

Це все актуально для приладів, які встановлювалися спеціалізованими службами. Всі ці документи вам нададуть майстри сервісу після виконання робіт.

Реєстрація лічильника води, встановленого самостійно, передбачає менший пакет документів (потрібно тільки паспорт технічного засобу і заяву від власника), у зв’язку з відсутністю договорів і актів. Але це не означає, що вона буде більш простою. Варто розуміти і оцінювати всі ризики, пов’язані з монтажем приладів. Навіть через незначні помилки, допущені під час самостійної установки, прилад може не пройти реєстрацію.

Як поставити водяні лічильники на облік

Сама процедура реєстрації досить проста, якщо у вас на руках є вся необхідна документація та монтаж виконано правильно, відповідно до технічних норм і вимог. Роботи з опломбування лічильників виконуються представниками водоканалу. Подається відповідна заява особисто в представництві компанії. Вона не приймається ні по телефону, ні в електронному вигляді. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №630, сервіс, який виконує дані послуги, зобов’язаний протягом тижня з дати надходження заяви виконати пломбування. Зверніть увагу: дана послуга платна. Споживачеві нададуть рахунок на оплату, яку він повинен здійснити до приходу майстра і надати йому відповідний документ.

Після того, як будуть встановлені пломби, власнику надається акт, який разом з паспортом і договорами треба подати в розрахунковий центр. Прилад реєструється з показаннями, актуальними на момент опломбування. Дані вимоги актуальні для всіх пристроїв, незалежно від того, встановлювалися вони спеціалізованими службами або власниками квартир, будинків самостійно.

Але є і більш просте рішення – звернутися за професійною допомогою в нашу Службу. Ми економимо не тільки ваш час, але й гроші, надаємо гарантії і на самі прилади, і на монтаж. Дізнатися, скільки коштує установка водяного лічильника та інші умови співпраці можна у менеджерів компанії по телефону або через форму зворотного зв’язку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *