Види лічильників тепла: який варіант вибрати?

лічильник тепла

Постійне зростання тарифів на опалення змушує власників квартир і будинків, підключених до централізованої мережі, замислюватися над засобами економії. І один з найбільш доступних варіантів – встановлення теплових лічильників. В цьому випадку ви платите не за теоретичні норми, встановлені Теплоенерго, а за фактичне споживання. Як показує практика, в цьому випадку економія на оплаті енергоресурсів може досягати 50%.

І перше, що треба зробити на цьому етапі, обрати відповідний прилад обліку. І тут існує два варіанти: механічний і ультразвуковий. Щоб визначитися з типом приладу, необхідно чітко розуміти особливості кожного варіанту, їхні переваги та недоліки. То який лічильник тепла встановити: механічний або ультразвуковий для квартири, будинку, щоб отримати пристрій, який максимально точно буде відображати кількість спожитого тепла, буде надійним в роботі і невибагливим в обслуговуванні?

Теплолічильники механічного типу

Основний робочий механізм такого лічильника тепла – крильчатка або турбіна, що обертається під впливом поступального переміщення теплоносія по трубі. Кількість спожитої теплової енергії безпосередньо залежить від кількості обертів. Це найпростіші в конструктивному плані прилади. Можуть встановлюватися на труби, діаметр яких не перевищує 32 мм.

установка лічильника тепла

Серед їхніх переваг виділяють:

  • можливість установки в будь-якому положенні;
  • невисоку вартість;
  • простоту в експлуатації і обслуговуванні;
  • незалежність від електроживлення;
  • високу економічність, стабільність показань.

Порівнюючи лічильники тепла, треба врахувати і недоліки. Зокрема, механічні моделі вимагають установки на вході сітчастого фільтра, який буде затримувати механічні частинки, запобігаючи їхньому потраплянню до обертових робочих механізмів. Вони більш схильні до зносу, ніж ультразвукові, а за умови великих витрат теплоносіїв їхня чутливість різко знижується.

Ультразвукові теплові лічильники

Це більш досконала сучасна модифікація приладів, що вимірюють споживання теплової енергії. Конструктивно вони складаються з ультразвукового витратоміра, обчислювача, датчиків температури. Швидкість передачі ультразвукових хвиль безпосередньо залежить від швидкості руху потоку. Тут передбачено два датчика, що передають ультразвукові сигнали в обох напрямках: по руху теплоносія і проти нього. Споживання енергоресурсів розраховується відповідно до часу передачі сигналів датчиками.

Порівняння механічного та ультразвукового лічильника тепла дозволяє виділити явні переваги приладів останнього типу:

  • тривалий період служби: близько 15 років (немає рухомих деталей);
  • висока точність вимірювань, надійність;
  • мають більший міжповірочний період;
  • не вимагає установки фільтрів;
  • створюють мінімальний гідравлічний опір.

Але вартість ультразвукових пристроїв буде вищою.

Який лічильник тепла обрати: підсумки

Основна різниця між механічними і ультразвуковими теплолічильниками – спосіб визначення спожитої теплової енергії. Перший визначає її шляхом обертання крильчатки, а другий – ультразвуковими імпульсами. Але є і цікаві технічні нюанси: механічні моделі практично не чутливі до хімічного і фізичного складу теплоносія, його температури, тиску. А ось ультразвукові реагуватимуть на будь-які такі зміни, в той ж час вони відрізняються високою стабільністю роботи у разі вимірювання великих обсягів теплоносія. Особливо це актуально для просторих квартир, приватних будинків.

Обираючи лічильник тепла слід розуміти, що і вони будуть потребувати регулярної повірки. На ціну послуг впливає кількість каналів приладу, пропускна здатність. А ось від типу приладу (механічний або ультразвукової) вартість повірки залежить мінімально – вона приблизно однакова.У будь-якому випадку, без професійної консультації не обійтися. Фахівці нашої компанії проконсультують більш докладно про особливості механічних і ультразвукових лічильників, сфери їхнього застосування, допоможуть обрати відповідний прилад для кожної квартири або будинку, виконають монтаж приладу. А коли буде потрібна повірка теплового лічильника, ми виконаємо і ці роботи в сертифікованій лабораторії, самостійно демонтувавши, а потім знову встановивши прилад.

Всі деталі співпраці уточнюйте у менеджерів компанії по телефону або через форму зворотного зв’язку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *