Види лічильників тепла: який варіант вибрати?

лічильник тепла

Постійне зростання тарифів на опалення змушує власників квартир і будинків, підключених до централізованої мережі, замислюватися над засобами економії. І один з найбільш доступних варіантів – встановлення теплових лічильників. В цьому випадку ви платите не за теоретичні норми, встановлені Теплоенерго, а за фактичне споживання. Як показує практика, в цьому випадку економія на оплаті енергоресурсів може досягати 50%.

І перше, що треба зробити на цьому етапі, обрати відповідний прилад обліку. І тут існує два варіанти: механічний і ультразвуковий. Щоб визначитися з типом приладу, необхідно чітко розуміти особливості кожного варіанту, їхні переваги та недоліки. То який лічильник тепла встановити: механічний або ультразвуковий для квартири, будинку, щоб отримати пристрій, який максимально точно буде відображати кількість спожитого тепла, буде надійним в роботі і невибагливим в обслуговуванні?

Теплолічильники механічного типу

Основний робочий механізм такого лічильника тепла – крильчатка або турбіна, що обертається під впливом поступального переміщення теплоносія по трубі. Кількість спожитої теплової енергії безпосередньо залежить від кількості обертів. Це найпростіші в конструктивному плані прилади. Можуть встановлюватися на труби, діаметр яких не перевищує 32 мм.

установка лічильника тепла

Серед їхніх переваг виділяють:

  • можливість установки в будь-якому положенні;
  • невисоку вартість;
  • простоту в експлуатації і обслуговуванні;
  • незалежність від електроживлення;
  • високу економічність, стабільність показань.

Порівнюючи лічильники тепла, треба врахувати і недоліки. Зокрема, механічні моделі вимагають установки на вході сітчастого фільтра, який буде затримувати механічні частинки, запобігаючи їхньому потраплянню до обертових робочих механізмів. Вони більш схильні до зносу, ніж ультразвукові, а за умови великих витрат теплоносіїв їхня чутливість різко знижується.

Ультразвукові теплові лічильники

Це більш досконала сучасна модифікація приладів, що вимірюють споживання теплової енергії. Конструктивно вони складаються з ультразвукового витратоміра, обчислювача, датчиків температури. Швидкість передачі ультразвукових хвиль безпосередньо залежить від швидкості руху потоку. Тут передбачено два датчика, що передають ультразвукові сигнали в обох напрямках: по руху теплоносія і проти нього. Споживання енергоресурсів розраховується відповідно до часу передачі сигналів датчиками.

Порівняння механічного та ультразвукового лічильника тепла дозволяє виділити явні переваги приладів останнього типу:

  • тривалий період служби: близько 15 років (немає рухомих деталей);
  • висока точність вимірювань, надійність;
  • мають більший міжповірочний період;
  • не вимагає установки фільтрів;
  • створюють мінімальний гідравлічний опір.

Але вартість ультразвукових пристроїв буде вищою.

elektromagnitnij-lichilnik

Електромагнітні лічильники

Принцип роботи таких лічильників побудований на здатності потоку води, що проходить через магнітне поле, брати участь у створенні електричного струму. Їх застосовують практично в будь-яких системах з горизонтальним типом опалення. Електромагнітні лічильники широко використовуються для установки в квартирах. Дані прилади відрізняються високою точністю, що актуально для приватного житла. 

Установка лічильників потребує висококваліфікованого монтажу, адже точність приладу може бути порушена при неякісному з’єднанні проводів. Крім того, на роботу приладу можуть впливати підвищення рівня рідини теплоносія і зовнішні електромагнітні поля. 

Вихрові лічильники

Розрахунок тепловитрат у вихрових лічильниках відбувається за рахунок утворення вихрів від перешкоди, яка виникає на шляху потоку теплоносія. Вимірювання частоти зриву вихрів відбувається при допомозі магнітного поля, ультразвуку та іншими способами. Вибір способу знімання не впливає на основні параметри приладів, але може позначатися на їх експлуатаційних характеристиках.

Перевага цього типу лічильників полягає у можливості їх встановлення на горизонтальних і вертикальних частинах трубопроводу. Завдяки простій конструкції прилади легко встановлювати і вони вирізняються відносно невисокою ціною. Працюють лічильники за допомогою автономних джерел живлення і не споживають багато електроенергії. Знос механізму в них мінімальний адже конструкція не передбачає рухомих деталей. Але вихрові лічильники мають невеликий робочий діапазон і чутливі до вібрацій. Крім того, на показники можуть впливати великі забруднення теплоносія, наявність повітря і зміна параметрів потоку. Для монтажу лічильника необхідна довга пряма ділянка трубопроводу.

Призначення лічильників

zagalnobudinkovij-lychilnik-tepla

За призначенням для житлових приміщень лічильники розділяються на загальнобудинкові та індивідуальні.

Головною перевагою загальнобудинкового теплового лічильника є можливість суттєво знизити вартість установки. Коштує такий вимірювальний прилад не дешево, але ціна за його придбання і установку буде розділена між всіма мешканцями будинку. В результаті, сума буде цілком прийнятною. Однак, економічний ефект від використання загальнобудинкового лічильника може не виправдати очікування.

Уникнути переплат за використану теплову енергію можна за допомогою індивідуальних лічильників. Придбання і установка таких приладів обійдеться дорожче, але платити ви будете лише за себе. Монтується такий лічильник на стояк безпосередньо в квартирі. Якщо ви проживаєте в старому багатоквартирному будинку, то вам скоріш за все буде потрібно купити не один лічильник, адже в квартирі може бути кілька стояків, на кожен з яких необхідно встановити прилад.

Крім того, ще вирізняють промислові теплолічильники. Їх встановлюють в котеджах, офісах і виробничих приміщеннях, заводах, складах. Це прилади, які вимірюють кількість спожитої теплоенергії в системах з великою тепловою потужністю (приблизно від 100 Вт до 100 Мвт). Для цього, частіш за все, використовують ультразвукові вимірювальні прилади.

Який лічильник тепла обрати: підсумки

Основна різниця між механічними і ультразвуковими теплолічильниками – спосіб визначення спожитої теплової енергії. Перший визначає її шляхом обертання крильчатки, а другий – ультразвуковими імпульсами. Але є і цікаві технічні нюанси: механічні моделі практично не чутливі до хімічного і фізичного складу теплоносія, його температури, тиску. А ось ультразвукові реагуватимуть на будь-які такі зміни, в той ж час вони відрізняються високою стабільністю роботи у разі вимірювання великих обсягів теплоносія. Особливо це актуально для просторих квартир, приватних будинків.

Обираючи лічильник тепла слід розуміти, що і вони будуть потребувати регулярної повірки. На ціну послуг впливає кількість каналів приладу, пропускна здатність. А ось від типу приладу (механічний або ультразвукової) вартість повірки залежить мінімально – вона приблизно однакова.У будь-якому випадку, без професійної консультації не обійтися. Фахівці нашої компанії проконсультують більш докладно про особливості механічних і ультразвукових лічильників, сфери їхнього застосування, допоможуть обрати відповідний прилад для кожної квартири або будинку, виконають монтаж приладу. А коли буде потрібна повірка теплового лічильника, ми виконаємо і ці роботи в сертифікованій лабораторії, самостійно демонтувавши, а потім знову встановивши прилад.

Всі деталі співпраці уточнюйте у менеджерів компанії по телефону або через форму зворотного зв’язку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *