Як правильно обрати побутовий лічильник води

лічильники води

Норми споживання енергоресурсів, зокрема холодного і гарячого водопостачання, що діють сьогодні в Україні, суттєво завищені. Виходить, що споживач платить значно більше, ніж використовує. Усунути цю проблему можна тільки єдиним способом – встановити у себе в квартирі або приватному будинку водяні прилади обліку і платити вже за фактично використані кубометри води.

Познайомимося більш детально з тим, які лічильники води бувають, які з них є оптимальними для побутового використання. Це допоможе у виборі хорошого водоміра для вашого будинку.

Види лічильників води

лічильники води

Одна з основних класифікацій даних вимірювальних приладів заснована на їхньому принцип дії. Виділяють наступні види водяних лічильників:

 1. Тахометричні
 2. Вихрові
 3. Електромагнітні
 4. Ультразвукові

Кожен з них має свою сферу застосування, сильні і слабкі сторони. Так як вибрати лічильник води для квартири або приватного будинку, щоб він був надійним, недорогим, точним. Важливо звернути увагу і на особливості його підключення. У ряді випадків установка водяного лічильника може виконуватися тільки в одному положенні, що стане ключовим критерієм у процесі вибору.

Тахометричні

В якості робочого механізму використовується крильчатка або турбіна, встановлена ​​перпендикулярно руху робочого потоку. Можуть монтуватися на трубопроводи з умовним діаметром проходу до 50 мм для холодної води і 15-30 мм для гарячої. Працюють за простим принципом: чим вище тиск води, тим швидше обертається крильчатка або турбіна, і, відповідно, швидше змінюються показання на циферблаті.

Це один з різновидів механічних водомірів, тобто енергонезалежних. Для їхньої роботи не потрібно ніяких сторонніх джерел енергії. Такі прилади недорогі, прості в конструктивному плані, мають незначну похибку показань. Ще одна дуже вагома перевага полягає в тому, що можна повірити лічильник води на дому, без демонтажу і транспортування в лабораторію. Це суттєво економить час і кошти.

Але роздумуючи на тим, який лічильник води обрати, слід звернути увагу і на його недоліки:

 • зношуваність лопатей
 • висока чутливість до домішок, механічних включень, які можуть бути присутніми у воді;
 • вплив магнітного поля на показання;
 • відсутність можливості зафіксувати миттєву витрату;
 • наявність рухомих елементів: підвищують опір і за статистикою найчастіше виходять з ладу.

Але, якщо вибрати лічильник від хорошого виробника, поставити на вході в прилад найпростіший сітчастий фільтр, то він прослужить понад 10 років.

Вихрові

Особливість таких лічильників води – наявність у корпусі обтічного тіла, що робить перешкоду на шляху потоку. За ним встановлений датчик підвищеної чутливості, що реагує на найменші коливання середовища. При певній швидкості води утворюються вихори із зонами низького і високого тиску. Частота їхньої появи безпосередньо залежить від швидкості руху потоку, на чому і заснований принцип роботи. В середньому, термін служби такого приладу 8 років. Переважно використовується в технологічних процесах, але не в побуті. Дуже чутливий до забруднень середовища.

Електромагнітні

Енергозалежний прилад. Працює на підставі властивості води пропускати струм. До переваг електромагнітних приладів відносять:

 • широкий діапазон і високу точність вимірювань;
 • відсутність рухомих, сильно зношуються елементів;
 • можливість відображення миттєвої витрати;
 • наявність опції архівування даних;
 • мінімальний опір мережі.

Але слід розуміти, що такі прилади дорогі, сприйнятливі до турбулентності потоку, дуже складні в установці (вимагають підведення електроживлення), негативно реагують на появу накипу в трубах. У побуті застосовуються рідко.

Ультразвукові

Є енергозалежними. Вимірювання здійснюються шляхом впливу на потік води ультразвукових хвиль. Можуть встановлюватися як на поверхні труби, так і всередині неї. Серед їхніх переваг виділяють:

 • високу надійність: немає деталей, які можуть зламатися;
 • підвищена точність: похибка вимірювань не більше 1%;
 • харчування від батареї, терміном служби 5 років;
 • автоматичне регулювання через певний період часу.

Але слід знати, що наявність повітря в повітряному потоці істотно знижує точність показань. Середній термін служби – 15 років. Досить дорогі. Найбільше застосування отримали в промисловості.

Оптимальний водяний лічильник для квартири, будинку

Порівняння лічильників води свідчить, що краще рішення для побутового застосування по надійності і ціні – тахометричні прилади обліку. Але в процесі вибору важливо звернути увагу на клас точності: від «А» до «D». «А» використовується за умови вертикальної установки, «В» – горизонтальної. А ось лічильники води «С» класу мають електронний висновок і можуть встановлюватися в будь-якому положенні.

Фахівці нашої компанії підберуть відповідні прилади обліку холодного та гарячого водопостачання для вашої квартири або будинку з ліцензованих каталогів, виконають монтаж, нададуть гарантії. До нас можна буде звертатися і за періодичною повіркою водяних лічильників. Роботи виконуються як без демонтажу, так і зі зняттям приладу.

Дізнатися вартість повірки, установки, приладів, отримати додаткові консультації можна по телефону або через онлайн-форму на сайті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *