Як зрозуміти, що тепловий лічильник несправний

ремонт теплосчетчика

Експлуатаційний процес лічильників тепла нерідко супроводжується їх поломкою. Прилад може не тільки потребувати ремонту, але і вимагає повної заміни.

Нерідко поломка лічильників відбувається не через технічні недоліки чи несправності механізму приладу. Причиною стають зовнішні фактори, які впливають на пристрій. Для цього варто перевірити, які позаштатні ситуації могли привести до того, що тепловий лічильник неправильно працює.

Головними причинами чому вийшов з ладу теплосчетчик можуть бути спроби несанкціонованого проникнення в механізм лічильника, а також окислення контактів пристрою від вологості в результаті затоплення приміщення. Крім того, варто перевірити архів пристрою на предмет наявності інформації про витоки або підмішування, слабкий тепловідбір, про збої календаря або вимкнення електрики, а також вихід витрат за рамки чутливості приладу.

Важливою обставиною збоїв може стати неправильне встановлення лічильника: помилки в монтажі або налаштуваннях деяких елементів лічильника. Щоб виключити ймовірність такого встановлення огляньте прилад, а потім викликайте фахівця.

Причини поломки витратоміра

 • На стиках пристрою не повинно бути витоку води.
 • Для захисту приладу від електромагнітних наведень, електронний витратомір повинен бути зашунтований.
 • Щоб роботі вихрових витратомірів нічого не заважало, краї прокладок не повинні виступати всередину труби.
 • Некоректність роботи також може бути обумовлена ​​скупченням критичної кількості відкладень на внутрішніх стінках.
 • Слід переконатися, чи повністю заповнена система. Виробники гарантують коректну роботу лише при стовідсотковому заповненні ділянки, де ведеться вимірювання.
 • На точність може вплинути скупчення сміття в проточній частині пристрою. Щоб цього уникнути, необхідний фільтр, який повинен бути встановлений перед крильчатим або турбінним водоміром. Його треба чистити перед початком і в кінці кожного опалювального сезону.

Некоректна робота теплообчислювача

 • Недостатній заряд батареї може вплинути на роботу приладу. Заміна батареї легко виконується без порушення пломби.
 • Переконайтеся, що обчислювач не має обірваних дротів і на ньому немає слідів проникнення всередину. Світлодіоди блимати не повинні, а результати, що відображаються не повинні виходити за межі допустимих значень.
 • Показання лічильника можуть підвищуватися в 2-3 рази, якщо блокується сигнал від термоперетворювача.
 • Залежно від типу системи (закритого або відкритого) повинна бути підібрана необхідна формула розрахунку. Помилки в алгоритмі можуть призвести до некоректної роботи.

Несправності термоперетворювача

 • Модель перетворювача і тип гільзи повинні відповідати один одному. Виробники рекомендують, щоб гільза була вмонтована в трубу.
 • Термодатчики повинні бути розташовані від обчислювача на однаковій відстані. Це дозволить врахувати коректну різницю температур.

Якщо ви перевірили механіку і електроніку пристрою, і не помітили видимих ​​помилок у встановленні, то скоріше за все несправний теплолічильник. В такому випадку краще викликати фахівця. Досвідчений ремонтник без проблем усуне деякі поломки навіть не знімаючи пристрій. Якщо ж поломку не вдалося усунути відразу, то необхідна перевірка лічильника теплової енергії та його ремонт в майстерні або повна заміна пристрою.

Кращим варіантом буде звернутися в нашу службу повірки лічильників води і тепла. Ми працюємо в даній сфері кілька років і виконали безліч проектів по встановленню, заміні і повірці обчислювальних пристроїв. Досвідчені фахівці швидко розберуться з вашою проблемою. Замовити повірку лічильника тепла або заміну теплолічильника ви можете в нас на сайті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *