До кого звертатися за повіркою і заміною лічильників води

повірка і заміна лічильників води

Відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», всі прилади обліку холодної та гарячого водопостачання повинні регулярно перевірятися. Завдяки цій процедурі визначається точність показань вимірювальних пристроїв і можливість їхньої подальшої експлуатації.

Спотворення показань веде за собою або недоплату, або переплату за спожиту воду. Прилади, які не пройшли перевірку, підлягають ремонту (якщо це можливо) або заміні.

Якщо цими рекомендаціями знехтувати, то підприємства, які постачають послуги, знімають водоміри з комерційного обліку. А це означає, що їхні показання під час нарахування оплати за холодне і гаряче водопостачання більше не будуть прийматися. Перші 3 місяці споживач буде платити за середніми показниками за попередні місяці, а далі – за нормами водоспоживання, встановленими в Україні. А це в рази вище реально використаних ресурсів. Тому нехтувати цією процедурою недоцільно в першу чергу для самого споживача. Так коли і до кого звертатися для повірки і заміни лічильників води, скільки часу виділяється на проведення даних робіт і чи є тут питання, про які варто знати заздалегідь?

Повірка водяних лічильників: терміни і особливості

Періодичність повірки лічильників холодної та гарячого водопостачання регламентується Законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Для побутових лічильників цей термін – кожні 4 роки, починаючи від моменту проведення першої процедури. Підприємство надає разом з приладом документацію, що підтверджує факт перевірки і його придатність до експлуатації. У ній зазначаються і терміни наступної повірки: рік і квартал. Тобто на виконання відповідних робіт у власника є 3 місяці. Дізнатися, коли звертатися за повіркою та заміною лічильника води можна на сайті водоканалу в особистому кабінеті споживача. Відповідна інформація зазначається в квитанціях на оплату. 

Тепер про те, як виконується повірка лічильника води і до кого звертатися за професійною допомогою. До вибору виконавців слід підійти дуже відповідально. Самостійно виконати ці роботи не можливо. Потрібне спеціалізоване обладнання та допуск на виконання робіт. Тому відповідь на питання, хто повинен проводити повірку лічильників води, однозначна – тільки ліцензовані компанії.

На сьогодні дані роботи можуть виконуватися двома способами:

служба повірки лічильників
  1. Зі зняттям приладу. Власник самостійно або із сторонньою допомогою знімає водомір, встановлюючи на його місце перехідник. До виконання цих робіт слід запросити фахівця водоканалу для зняття пломби. Далі прилади відвозять в лабораторію, а після перевірки їх забирають і встановлюють назад. І знову приходить представник водоканалу для установки пломби. Якщо не впевнені, що зможете виконати роботи самостійно, не хочете витрачати час і зусилля, треба знати, до кого звертатися.
  2. Повірка без демонтажу. В цьому випадку роботи виконуються на дому у замовника з використанням спеціальної проливної установки. Майстер приїжджає в узгоджений час, виконує перевірку. Всі дані установка сама шифрує, а їхню розшифровку виконують уже в лабораторії. Безпосередньо роботи займають близько 15-30 хвилин і вимагають 10 літрів води. Результати перевірки можна побачити в електронному вигляді на сайті компанії вже через 2-3 дні, а паперовий варіант буде надано через 7 днів.

Звертаючись до ліцензованих компаній, ви також позбавляєте себе необхідності пошуку і покупки нових водомірів в тому випадку, якщо вони виявилися непридатними до подальшої експлуатації. Вам будуть надані лічильники, внесені до Єдиного реєстру вимірювальних пристроїв, тобто дозволені до використання в Україні. Тільки в такому випадку ви отримаєте професійне та надійне рішення: акти будуть прийняті водоканалами і теплоенерго, а водоміри поставлені на облік. 

Наша Служба повірки лічильників надає професійні послуги з перевірки та заміни приладів обліку. У нас є ліцензії і всі необхідні дозволи. Роботи виконуємо як вдома без демонтажу, так і зі зняттям. Якщо потрібні додаткові консультації або необхідно залишити запит на перевірку приладу, зв’яжіться з менеджерами нашої компанії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *